Як почати відправляти повідомлення клієнтам через Telegram?

Інструкція про те, як відправляти клієнтам повідомлення в Telegram
Г
Написано Гліб
Оновлено 7 місяців тому

Для початку відправки повідомлень клієнтам в Telegram вам потрібно створити Telegram-бота, через якого і будуть відправлятися повідомленнь. Це ви можете зробити за допомогою Telegram-бота @BotFather.

Перейдіть у ваш Telegram та введіть у пошуку @BotFather або перейдіть за активним посиланням, що знаходиться вище. Далі, у чаті з цим ботом натисніть Запустити. 

Покрокова інструкція зі створення бота у Telegram

1. Відправте боту команду /newbot для створення нового бота

2. Введіть назву вашого бота, тобто відправника повідомлень (наприклад, Салон краси)

3. Введіть нікнейм вашого бота. Він обов'язково має бути латинськими літерами та закінчуватися на bot (наприклад, salonkarasybot). Також зауважимо, що нікнейм має бути унікальним у Telegram.

4. Отримайте токен від бота. Його ви отримаєте в наступному повідомлені після введення нікнейму. Натисніть на нього для копіювання.

Далі, цей токен вам необхідно встановити у КОТИКО. Для встановлення перейдіть у розділ Інше - Повідомлення.

Біля Telegram натисніть Підключити та у відкритому вікні введіть ваш токен та натисніть Підключити.

Також, варто зауважити, що для відправки Telegram-повідомлень вам необхідно мати кошти на балансі. Цей баланс ви можете переглянути у правому верхньому кутку на вашій сторінці. Для поповнення натисніть на "+" біля суми балансу.

Ціна одного повідомлення в незалежності від кількості символів складає 0,50₴.

Як клієнтам отримувати повідомлення через Telegram

Оскільки, у Telegram не має можливості знаходити через бот користувача за номером телефону, то вашому клієнту необхідно попередньо зареєструватися у цьому боті. Це зробити дуже просто. Клієнту усього-на-всього необхідно передати свій номер телефону. Далі, Telegram передасть його контакт у месенджері до КОТИКО і система автоматично знайде цей контакт у вашій базі клієнтів і прив'яже Telegram-аккаунт до нього.

Повідомлення у Telegram має більший пріоритет, аніж СМС. Тобто, якщо у вас підключено і Telegram, і СМС та якщо у клієнта підключено Telegram, то повідомлення буде відправлено у месенджер.
Чи була наша стаття корисною?